تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

فرانك ها بنیان گذار نام فرانسه

گردشگری

زمانی كه كشور گل هنوز بعد از جنگ با آتیلا ضعیف بود و ترمیم نشده بود اقوام وحشی ژرمن موقع را مناسب دیده در صدد حمله به این سرزمین افتادند . هر چند مردم گل دلیرانه جنگیدند و دفاع كردند ولی طولی نكشید كه سراسر خاك كشور مورد تاخت و تاز آنان قرار گرفت . «فرانك ها » كه نیرمندترین دستجات بودند و می خواستند در فرانسه بمانند قسمت های شمالی آن راتصرف كردند . «ویزیگوتها» در جنوب غربی نزدیك اسپانیا ، « بورگونی ها» در قسمت شمال شرقی مسكن گزیدند و تنها مركز گل در اختیار گل ها و رومیان باقی ماند . فرانك ها كه قوی تر از سایر مهاجمین بودند سلطه خود را بر سراسر خاك گل بسط دادند . نام فرانسه از نام آنان گرفته شده و تاریخ فرانسه از حكوت فرانك ها آغاز می شود.

هجوم قبایل وحشی به خاك گل و صدمات و بدبختیهای ناشی از حملات مكرر آنان به این سرزمین موجب آن شد كه گل رو به ویرانی كشیده شود و آن راحتی و خوشبختی و امنیت دوران رومیان از میان برود . گر چه ژرمنها سر انجام آداب و رسوم و حتی زبان فرانسویان را پذیرفتند ولی متقابلاً خشونت ، درشتی و ستیزه جویی آنان در تمدن و فرنگ مردم گل تأثیر كرد و سطح زندگی آنان را پایین آورد . از میان آن اوضاع نابسامان خاندان «مروونژیان» بیرون آمد كه پادشاهی جنگ آور و مقتدر داشت و در مدتی بیش از 300 سال بر سرزمین گل حكومت كردند . بزرگترین فرمانروای این سلسله «كلوریس » از فرانك ها بود . او مردی پركار و قوی الاراده ، سخت كوش ، دلاور و جنگجو و در فنوان فرماندهی و سپاهیگری و اداره حكومت بسیار بیش از عصر خود بوده و قسمت های گوناگون گل را تحت حكوتی واحد در آورد. زنی از مسیحیان گرفت و خود و پیروانش به كیش مسیح در آمدند و در كلیسا رنس تعمید یافتند . پس از آن مراسم مذهبی كلیه پادشاهان فرانسه در همین كلیسا به عمل می آید.

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی  


دوشنبه بیست و هفتم مهر 1388

تاریخ ارسال