تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

سن مارتن و مسیحیت در فرانسه

گردشگریمردم گل (فرانسه ) پس از استیلای روم رفته رفته آداب و رسوم و عادات و اخلاق رومیان را پذیرفتند. چون مسیحیت به سرزمین گل وارد شد مردمان پرستش خدایان قدیم را ترك گفته به كیش مسیح گرویدند . مبلغین مذهبی در قسمت های مختلف گل به حركت درآمدند و به تبلیغ پرداختند . «سن مارتن » از قدیسان مسیحی بود كه سمت اسقفی شهر «تور» را بر عهده داشت . او بود كه با دیدن مردی فقیر جبه از تن به در كرد و بر او پوشانید و خود برهنه به راه افتاد . وی بیش از كلیه مبلغین مذهبی دیگر در امر تبلیغ مردم و ترویج مسیحیت كوشش می كرد . در شهر تور صومعه ای ساخت و در آن به تعلیم و پرورش مبلغین جوان و تازه كار پرداخت .سن مارتن مردی بود خوش مشرب و گشاده رو و پاك سرشت از اینرو در اجرای منظور خویش توفیق كامل یافت . در فرانسه بیش از 400 شهر و آبادی او را قدیس شفیع و حامی خود می خواندند و حمایتش را برگزیدند و همچنین هزاران كلیسا به وی اهداء گردید و به اسم او نامگذاری شد . مزارش واقع در شهر تور اكنون زیارتگاه عمومی است و همه ساله روز یازدهم نوامبر مراسمی به یاد بود وی برپا می شود.

رومیان در چهارم در محل پاریس كنونی كلیسایی ساختند . این شهر در آن دوره جزیره كوچكی در میان خلاپ و لجن زار رود «سن» بود آنرا «لوتیتا» به معنی شهر گل و لجن نام نهادند . سپس نامش را به خاطر قوم پاریسی كه در آن ساكن بودند به پاریس تغییر دادند . شگفتا كه زیباترین و معروفترین شهرهای جهان روزگاری شهر گل و لجن بوده است.

طولی نكشید كه اهالی گل با رومیان بر سر لطف آمدند و به تحسین و ستایش آنان پرداختند از آن پس به تابعیت رومی افتخار كردند و به خرد خود بالیدند . یكی از علل عمده آن كه رومیان كلیه ساكنین گل و ایالات آنان را تحت حكومتی واحد در آوردند این بود كه یك زبان واحد لاتینی را در آن رواج دادند . این زبان گرچه تنها مورد توجه طبقه حاكمه و اشراف قرار گرفت به تدریج تعمیم یافت و در سراسر خاك گل مرسوم گشت . رومیان مدارس متعددی در این سرزمین احداث نمودند و مردم گل كه خواندن و نوشتن نمی دانستند در این مدارس حضور می یافتند و از دانش و معرفت بهره مند می شدند.

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی  


یکشنبه بیست و ششم مهر 1388

تاریخ ارسال