تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

آثار تاریخی روم در فرانسه

سرزمین گل 500 سال تحت حكومت رومیان بماند . مردم آزادیخواه آن نخست به سلطه رومیان تن در نمی داد و از اینكه كشورشان مقهور اجانب شده است سخت خشمگین بودند ، پس از پرداخت مالیاتها خودداری كردند و از اطاعت قوانین سرپیچی می كردند . سزار با زحمت زیاد و اتخاذ تدابیر ویژه موفق شد آنان را تغییر دهد. گذشته ها را از خاطرشان محو سازد و آثار بی رحمی و مظالم سپاهیان روم را از لوح ضمیرشان بزداید . سپس به مرور گل ها حكومت رومیان را پذیرفتند و همت بر آن داشتند تا با كمك و یاوری آنان در آبادی خاك وطن بكوشند . این كوشش عملاً به نفع آنان تمام شد زیرا رومیان سرزمین گل را نیز چون ایتالیا در نظر گرفتند و در آن رزین كاشتند ، چون انگور به دست آمد و شراب تهیه شد ، از راه فروش انگور و شراب درآمد هنگفتی برابر آنچه از زیتون كه یادگار یونانیان بود به دست آمد و نصیب فرانسویان شد.

مردم گل به راهنمایی رومیان راه و رسم زهكشی باطلاقها را آموختند . درختان بیشه ها را قطع كرده و در زمین آن به كشت و زرع پرداختند ومراتع و چراگاههایی برای پرورش دام به وجود آوردند رومیان نیز پل ها ، آبادی ها و جاده هایی احداث كردند كه برخی هنوز پابرجاست و شما نیز چنانچه آنرا ببینید با شگفتی و اعجاب از خود می پرسید كه چگونه رومیان با نبود معماران و مهندسان و اصول فنی كنونی موفق به ساخت آنها شدند . ویرانه های عصر رومیان هم اكنون در سراسر خاك فرانسه به چشم می خورد . رومیان در شهر «اورانزه » تماشاخانه بزرگی ایجاد كردند . در میدانهای آن مسابقات گاوبازی ترتیب دادند . نمایشگاه آن كه گنجایش 26000 تماشاچی را داشت در قرن اول یا دوم میلادی ساخته شد. معبد قدیمی رومیان موسوم به «م‍ژون كاره» كه نماینده عالی ترین سبك معماری رومی است در این شهر واقع است . آباره معروف «پون دوگار» نزدیك شهر «نیم» است . این آباره به سال 19 پ م به وسیله رومیان برای تأمین آب شهر ساخته شده و آن پل سه طبقه ای كه اكنون وسایل نقلیه از روی طبقه زیرین آن عبور می كند و آثار دیگر در صدها و هزاران سال پیش به وجود آمدو در آن دوران از ابزار و لوازم صنعتی كه در ساختمان آسمان خراشها مورد استفاده قرار می گیرد وجود نداشت ، نیروی برق و نجار در كار نبود به خوبی می توان به عظمت بنای آن پی برد.

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی  


یکشنبه بیست و ششم مهر 1388

تاریخ ارسال