تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

شامونی از جاذبه های گردشگری فرانسه

سلسله جبال آلپ در جنوب شرقی فرانسه و عمده ترین و زیباترین سلسله جبال اروپاست . بسیاری از قلل آن همواره مستور در برف است و در اطراف آن یخچال های طبیعی بزرگی وجود دارد كه گاه تا دامنه های كوه ادامه می یابد. بزرگترین قله اروپا به نام «مون بلان» به ارتفاع 4810 تر در همینجاست . بر دامنه شمالی مون بلان یخچال موسوم به «مردوگلاس» یعنی دریای یخ واقع است . مناظر گوناگون و زیبای این یخچال طبیعی بی اندازه جالب است و كلیه جهانگردانی كه به فرانسه یا سوئیس وارد می شوند از آن دیدن می كنند.

«شامونی» تفجگاهی معروف است واقع در دره مون بلان . این نقطه پایگاه و مركز تجمع كوه نوردانی است كه عازم مون بلان می باشند . شامونی یكی از قدیی ترین و سر سبزترین و زیباترین تفرج گاههای اروپا است و در سراسر سال اعم از تابستان و زمستان سیاحان برای تماشای قله زیبای مون بلان وارد می شوند.

«قله كوه ژورا» بین فرانسه و سوئیس قرار دارد و اصولاً از فلات مرتفعی تشكیل یافته كه بین رودهای «راین » و« رون» ممتد است . در دانه این فلات دریاچه های زیبایی تشكیل شده كه معروف ترین آنها دریاچه «ژنو » است و در دامنه فرودست آن تفرج گاههای تابستانی و زمستانی زیبا و جالبی دیده می شود. در ارتفاعات این كوه معادن سنگ مرمر و گرانیت و بیشه های انبوهی وجود دارد كه خود منبع درآمدی است.

فرانسه رودهای متعددی دارد این رودها علاوه بر آنكه سبب شادابی و سر سبزی و زیبایی این كشور می شود ، كاملاً قابل كشتی رانی است و از آنها به عنوان شاهراه ای حمل كالا و مال التجاره استفاده می شود . چهار رود عمده فرانسه عبارتند از «رون – لوار – گارون – سن»

در سراسر فرانسه شبك ای از كانال های تجاری آبی احداث شده و بدین ترتیب بیشتر رودخانه ها و ریز ابه ها ی آن با یكدیگر ارتباط دارند . این شبكه كانال ها ه فقط موجب زیبائی نر و شادابی و سر سبزی فرانسه می شوند بلكه به منزله شاهراهی است كه قسمت عمده لبنیات و فرآورده های دامی ، كالاهای صادراتی و شراب را به بنادر می رسانند تا با كشتی به نقاط مختلف جهان حمل شود . مواد خام از قبیل پنبه و غله و نفت از سایر كشورها وارد می گردد و از راه همین شبكه های آبی بین مراكز صنعتی توزیع می شود.

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی


شنبه بیست و پنجم مهر 1388

تاریخ ارسال