تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

ادبیات و بزرگان هنر در آلمان

«یوهان ولف گنگ فون گوته » در شه فرانكفورت به دنیا آمد از خانواده های ثرتند بود و در شهر لایپزیك و استراسبورگ به تحصیل پرداخت . گوته اشعار بسیار سرود و نمایشنامه ها و رمان های متعدد نگاشت.

«یاكوب» و « ویلهم گیم » را كودكان در تمام نقاط دنیا ی شناسند . این دو برادر دانشمند از دهی به ده دیگر مسافرت می كردند و به قصه هایی كه مادر بزرگ ها برای كودكان خود می گفتند گوش می دادند و متجاوز از یك قرن است كه با افسانه ها خود از قبیل سوار سرخ پوش _ شاهزاده قورباغه _ سیندلا _ قو كوچولو _ و بسیاری داستانهای دل انگیز دیگر كودكان را در سراسر دنیا سرگرم ساخته اند.

برای درك كامل ادبیات آلمان باید به زبان آلمانی آشنایی داشت . یاد گرفتن زبان آلمانی چندان مشكل نیست . بسیاری از كلمات بسیار دراز هستند ولی فهم معنی و یاد گرفتن الای آنها در صورتیكه بدانیم كه هر كلمه بزرگ از قید كلمه كوچك تشكیل یافته آسان خواهد شد. تمام اسامی آلمانی با حروف بزرگ شروع می شود . دویست سال اخیر چاپخانه های آلمان از به كار بردن حروف كوچك كه خواندنش مشكل است خودداری كرده اند و از حروف معمولی لاتین استفاده می كنند.

یكی از ویژگیهای آلمانی ها درك كامل موسیقی و هنر است . هر شهر بزرگ دارای تماشاخانه ای برای نمایش اپرا است . هزاران نفر هر روز به دیدن آرامگاه ها ، محرابها و مجوعه های نقاشی ذهبی در كلیساها كه كار نقاشان دوره قرون وسطی است می رند . دژهای قدیمی اكنون به موزه هایی تبدیل شده اند كه در آنها گنجینه های خود قرون گذشته به نمایش گذاشته می شود . شهرهای باستانی كه در آنها آثار معماری «گوتیك» زیاد است از اماكن مورد توجه مردم در روزهای تعطیل است و سر انجام در بسیاری نواحی جشن های سالیانه موسیقی برگزار می شود . هر تابستان اپراهای «ریچارد واگز» در شهر «بایروت» نمایش داده می شود و سراسر جهان به تماشای آن می روند.هنر دوره قرون وسطی بیشتر تحت حمایت كلیسا بود . محرابها و پنجره های كلیسا همه ساخته دست بهترین هنرمندان زمان و ماهرترین زرگران و كنده كاران بود.

یوهان سپاستیان باخ » در شهر ایرناخ در ناحیه توبنیما به دنیا آمد . خانواده او چند نسل وسیقیدان بودند . باخ بر خلاف سایر آهنگ سازان بود سپس «دوك ویار» او را به عنوان نوازنده ویلن و سپس نوازنده ارگ و رهبر اركستر استخدام كرد . سر انجام باخ بزرگترین موسیقیدان شهر لایپزیك شد و به تدریس موسیقی در مدرسه كلیسا پرداخت و بقیه عمر خود را در این شهر گذراند . از جمله آهنگ های مشهور و متعدد او می توان كنسرت های براندبورگ و هیجان متی مقدس را نام برد.

«لودویك وان بتهون» متولد شهر بن در سال 1770 ، زندگیش از باخ سختر بود و وره كودكی او به سختی گذشت . پدرش «درمن» نوازنده بود  وبزودی به استعداد پسرش در رشته موسیقی پی برد . او غالباً پسرش را مجبور می ساخت كه چندین ساعت ترین كند زیرا دلش می خواست پسرش مانند «موزارت » كودك نابغه ای شود او توانست آهنگهایی چون «سونا مهتاب» و «اپرای فیدلو» را بوجود آورد . از دیگر آهنگسازان معروف آلمانی «ژرژ فردریك هندل» است . در دوره حكومت نازیها با هنر جدید مخالفت می شد و دولت آثار هنری را ضبط می كرد ولی پس از جنگ جهانی دوم نقاشان و تندیس سازان دوباره به كار خود ادامه دادند.

شناخت روحیات ملل – کامران توسلی


پنجشنبه بیست و سوم مهر 1388

تاریخ ارسال