تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

كوتوله ها ی ریش سفید در قبایل تیوتن آلمان

قبایل تیوتن از سواحل دریای بالینگ به سوی جنوب سرازیر شدند و با خود زبانی آوردند كه ریشه زبانهای انگلو ساكسون و هلندی  و آلمانی امروز است . سیستم الفبا و نگارش با كندی رشد كرد . ژرمن ها هر چند از علایم مرموزی كه اقوام نروژی روی چوب یا سنگ می كندند آگاه بودند ولی از این آگاهی استفاده چندانی نكردند تا پیش از قرون دوم كه شاخه شرقی مهاجرین تیوتن در كنار رود دانوب الفبای رومی را اقتباس كردند هنوز نفوذ روسها در سرزمین آلمان آشكار نشده بود.اقوام تیوتن كه در زمینهای بایر اروپای مركزی سكونت گزیدند ادبیات مدونی نداشتند ولی داستانهایی درباره خدایان و قهرمانان خود داشتند كه از قبیله ای به قبیله دیگر منتفل می كردند این داستانها را پیش از رفتن به میدان نبرد هنگام قربانی كردن برای خدایان خود در معابد با آهنگ می خواندند . این قبایل تیوتن همواره دستخوش قوای طبیعت بودند و برای نمایاندن این قوا خدایانی برای خود ساخته بودند . جنگل ها را پر از كوتوله ها و جن و پری و ارواح و دیوها می دانستند یكی از بزرگترین خدایان ساكسونها و فرانك ها موسوم به «ودن» بود كه خدای توفان بود و بادها را خلق كرده بود خدای ریش قرمز رعد و شرارهای برق را در آسمان پرتاب می كرد تا رعد به دنبال آن به عرش در اید . درختان را نیز كه غالباً مقدس می دانستند در پرتو شعله لرزان آتش مقدس می پرستیدند.

تیوتن ها ،موجودات كوتوله ای كه با سر بزرگ و ریش سفید بلند را تصور می كردند كه در زیر زمین زندگی می كردند و به بشر خیر یا شر می رسانند به گمان آنها غلغل آب و شر شر جویبارها به علت آن بود كه ارواح در آنها زندگی می كردند از دیگر معتقدات آنها این بود كه چون جنگ در گرفت «والیكری ها » یا خدمه خدای مرگ سوار بر اسب سفید در میان صفوف جنگی می رفتند و اشخاصی كه محكوم به مرگ بودند را با علامات مشخص می كردند.   

  «فردریك بارباروسا » از نخستین امپراطوران روم نیز نمونه ای از افسانه های قهرمانی است . بارباروسا به علت علاقه زیادی كه به مردم المان داشت بین آنها محبوبیت فراوانی بدست آورده بود . در سال 1189 كه در رأس سپاهیان خود برای شركت در جنگ های صلیبی می رفت هنگام عبور از نهری در آن افتاد و غرق شد . طبق این افسانه این امپراطور محبوب هنوز در غاری كه در كوه «كیف هوزر» در شمال «تورنیجیا» زنده و منتر است كه روزی آلمان به وجودش نیازمند شود تا وی به كمك آلمان بشتابد.

شناخت روحیات ملل – کامران توسلی


پنجشنبه بیست و سوم مهر 1388

تاریخ ارسال