تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

دانشمندان شهیر آلمانی

دانشمندان آلمانی سهم مهمی در انقلاب صنعتی دارند از جمله « فرتیس هابر» که او از پژوهش های خود به این نتیجه رسید که از ازت حاصله از هوا را می توان با ئیدروژن آب ترکیب کرد و از آن ترکیباتی ازتی به دست آورد . او با استفاده از مواد عجیبی که کاتالیزور نامیده می شود فعل و انفعال های نامساعد شیمیایی را مهار کرد و به خدمت صنعت در آورد . کاتالیزورها می توانند تغییرات شیمیایی را سریعتر یا کند تر نمایند.او به همراه یکی از همکارانش موسوم به «کارل بوش » ترکیب ازتی را کشف کرد . این ترکیب ازتی هم خاک کم قوت را تقویت می کرد و هم کشور را از ورود کود مرغ دریایی از شیلی که برای تهیه مواد منفجره به کار می رود بی نیاز کرد.

«یوستوس لیبیگ» معروف به پدر شیمی کشاورزی و مواد غذایی است او با مخلوط کردن خاک ضعیف یکی از مزارع با ترکیبات ازتی توانست خاک حاصلخیزی تهیه کند که محصول فراوانی به بار آورد و ثابت کرد که می توان کود شیمیایی را به جای کود طبیعی به کار برد.

«فردریک کروپ» فولادی عالی برای ساخت توپ در کوره کوچک خود در شهر «اسن» تهیه نمود پس از این کشف کارخانه او توسعه پیدا کرد و شامل تعداد زیادی کوره های دیگر شد . «آلفرد» پسرش کارش را دنبال و فولاد بهتری ساخت و نوه او «فردریک» که در سازمان صنعتی نابغه بود کارخانه های معروف آهن و فولاد کروپ را که از بزرگترین موسسات صنعتی دنیاست تأسیس کرد. او معادن زغال سنگ و آهن آلمان و دیگر کشورها را خرید و کارخانه کشتی سازی ساخت و در این کارخانه ها یک کاروان بزرگ کشتی ساخت . در سال 1903 در گذشت و دخترش برتا عهده دار شرکت شد.

در قرن نوزدهم و آغاز قرن بیستم گروهی از دانشمندان برجسته آلمانی به کشفیات بزرگی در زمینه دانش بشری دست یافتند . در سال 1905 «ماکس پلانک» نظریه کوانتوم در فیزیک را بیان نمود و دیگری نظریه نسبیت «آلبرت انشتین» بود.

«هنریش شلیمان» فرزند یک کشیش بود و در خانواده فقیری به دنیا آمد حماسه های معروف «ایلیاد و ادیسه» اثر «هومر» شاهر یونانی شلیمان جوان را به هیجان آورد او با خود عهد کرد که روزی ثابت کند این داستانها افسانه نیست بلکه حقیقت است . کار خود را از شاگردی بقالی شروع کرد و چنان کوشید که بازرگانی موفق شد و چون به میان سالگی رسید ثروت زیادی اندوخته بود او به آسیای صغیر رفت و شهر باستانتی «تروا» و گنجینه های باستانی آنرا کشف کرد.

شناخت روحیات ملل – کامران توسلی


سه شنبه بیست و یکم مهر 1388

تاریخ ارسال