تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

اسباب بازیهای کات کروس آلمان

  بسیاری از صنایع دستی در آلمان در دهکده های کوچک «هس» و «بادن» و «رتنبرگ» و »باویر» و«وستنالی» ساخته می شوند. به طوری که مقداری از بهترین محصولات آلمان نوین در خانه ها و کارخانه های کوچک تهیه می شود. بعضی از صنایع امروزه از یک فکر ساده ناشی شده و بعداً‌شهرت یافته اند . مثلاً‌زنی به نام «کات کروس» از موادی که در منزل گردآوری می کرد برای کودکانش اسباب بازی می ساخت . این اسباب بازیها به شکل دختران و پسران آلمانی بود و قیافه و هیکل آنها به طرز عجیبی زنده به نظر می رسد . چندی نگذشت که اسباب بازیهای کات کروس چنان مورد استقبال قرار گرفت که وی ناچار شد کارخانه ای تأسیس کند و برای کودکان سایر نقاط اروپا و آمریکا اسباب بازی بسازد.

همچنین دختری بنام «برتا هومل » که در آکادمی هنری مونیخ تحصیل کرده و بعداً‌راهبه شده بود و در دیر نیز به کارهای هنری خود و تهیه نقاشی های جالب از کودکان ادامه داده از این نقاشی ها بعداً برای تهیه طرح روی اشیاء سفالین (سرامیک ) استفاده شد.امروزه ساختن تندیسهای کوچک سفالین که با طرحهای هومل ساخته شده خود صنعت مهمی به شمار می رود.

شناخت روحیات ملل – کامران توسلی


سه شنبه بیست و یکم مهر 1388

تاریخ ارسال