تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

شهرهای آلمان – خوانندگان شهر برمن

شهر اکسانتن: زادگاه زیگفرید پسر زیگموند است . زیگفرید وقتی که هنوز جوان بود از شنیدن داستانهایی که خنیاگران پدرش برای او تعریف می کردند سخت تهییج شد به طوری که تصمیم گرفت خود به دنبال حوادث شگفت انگیز برود ماجراهای او پایه بسیاری از داستانهای حماسه ملی آلمان را تشکیل می دهند.

شهر کلن: ابتداد به صورت آبادی کوچکی بود که توسط رومیان بنا گردید. در آن زمان قایقهای گشتی روی رود راین پاسداری می کردند . در سال 785 بود که این شهر مقر اسقف نشین گردید و هفتصد سال بعد یکی از شهرهای امپراطوری شد . رفت و آمد کشتیها در رودخانه راین، همچنین عبور کاروانهای بازرگانان این شهر را در قرون وسطی

به صورت یکی از مراکز تجاری اروپای غربی در آورده بود . کلن امروز سومین شهر بزرگ آلمان و از مراکز بازرگانی و صنعتی ناحیه دره راین است. کارناوال کلن از پر زرق و برق ترین کارناوالهای شهرهای آلمان است .

شهر بن : در ساحل غربی رود راین قرار دارد . این یک شهر دانشگاهی و زادگاه بتهوون آهنگساز معروف است و پس از آنکه پایتخت شد بر شهرت آن افزوده شد

موسترلند: در شمال ناحیه «رور» قراردارد و سرزمین کشاورزی است . خانه های روستائیان سرخ رنگ است که در برابر مزارع سبز و خرم جلوه خاصی دارد. دژهای کهنسال با خندقها و حصارها در این ناحیه دیده می شود و بیشه های کوچک پر درخت قرار دارد . در شمال شرقی این استان جنگل قدیمی «توبورگ» واقع است . در اینجا یک تندیس عظیمی از هرمن قهرمان آلمانی نصب شده است که رومیان را در سال 9 میلادی شکست داد در منطقه ای که نبرد روی داده این تندیس نصب شده است.

داستان نوازندگان شهر برمن که چهار حیوان بودند . یک الاغ ـ سگ ـ گربه و یک خروس که گرسنه و بی خانمان به سوی شهر برمن می رفتند تا در آنجا به شغل نوازندگی شهر مشغول شوند . مادر بزرگی که در منطقه کوهستانی «وزر» زندگی می کرد داستان این چهار نوازنده را به برادران «گریم» که مشغول جمع آوری افسانه های آلمانی بودند باز گفت اکنون در نزدیکی تالار عروف شهر برمن بنای یادبودی به یاد این چهار نوازنده بر پاشده دیده می شود. برمن و هامبورگ بزرگترین بنادر آلمان هستند.

در حکومت شارلمانی ، رولاند که برادرزاده او بود یکی از قهرمانان افسانه ای شد . دلاوری او در جنگ با کافران و عملیات پهلوانی او نامش را در میان مردم بلند آوازه ساخت و می گفتند شمشیرش را از غولی گرفته بود . تندیسهایی از این قهرمان محبوب و شمشیر معروفش در چندین شهر آلمان نصب شده است . رولاند شهر برمن از همه تندیسها معروف تر و مظهر آزادی ملی به شمار می آید.

شناخت روحیات ملل – کامران توسلی


سه شنبه بیست و یکم مهر 1388

تاریخ ارسال