تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

لورلی دختر موطلایی و لوهنگرین شوالیه آلمان

گردشگری

پیچ رود راین از بینگن آغاز می شود در كنار ساحل و روبروی «سن گور» دماغه ای است كه حوالی آن محل وقوع حوادث افسانه ای عروف راین می باشد. در اینجا رودخانه كم عرض و عمیق و جریان آب سریع و صخره های سخت در سر راه آن ایستاده اند. این هان دره لورلی است . داستان دختری با موهایی طلایی كه روی صخره ای مشرف به آبهای متلاطم رود می نشست و وقتی كشتیها وارد معبر خطرناك می شدند دختر زیبا آواز می خواند و گیسوان طلائیش را شانه می زد . آواز او به خاطر آن بود كه توجه مردانی را كه راهنمایی كشتی ها را در جریان خطرناك رودخانه به عهده داشتند جلب كند و او بود كه موجب شد كشتیهای زیادی در این نقطه غرق و نابود شوند.

اهالی استان «راین – پالاتینات» مردمی با نشاط هستند . عده زیادی از آنانكه از رفاه مادی محرومند همواره نسبت به زندگی خوشبین هستند . سافرانی كه بدان سرزمین می روند همواره زیبایی آن و محبت و مهمان نوازی مردم آنرا به خاطر دارند.

  حوادثی كه سرود ملی آلمان مرسوم به سرود «نیلونگن » تشریح شده در ین منطقه روی داده است . در شهر «كلو» «لوهنگرین » با دوستش الزا ازدواج كرد . لوهنگرین شوالیه مردی بود كه گذشته خود را از همه مخفی می كرد . وی نخستین بار روی رود راین در قایقی كه قوی سفیدی انرا می كشید ظاهر شد . وقتی الزا عهد خود را شكست واز وی پرسید كه از كجا آمده است او به همان طرز مرموزی كه نمایان شده بود كلو را ترك گفت.

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی


دوشنبه بیستم مهر 1388

تاریخ ارسال