تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

ساعت فاخته ای و شهر بادن بادن آلمان

به موجب افسانه ها كه بین مردم رواج دارد دره های تنگ ، جنگلها و غارها ی كوهستان مسكن اجنه ها و كوتوله ها و غول هاست كه افسانه های مربوط به آن در سرتاسر دنیا معروف است . ساعت فاخته ای نخستین بار در جنگل سیاه ساخته شد و «آنتون كترر» در سال 1703 كه در دهكده شون والد در جنگل سیاه زندگی می كرد روزی هنگامی كه از جنگل به خانه بر می گشت درباره تكه چوبی كه می خواست با آن برای بچه هایش اسباب بازی بسازد می اندیشید و پرنده ای به سرعت از بالای سرش گذشت كه با خود گفت چرا ساعتی نسازم كه در آن پرنده ای باشد و صدای كوكو بدهد ... ساعتی كه او ساخت تماماً‌از چوب كه حتی چرخ دنده های آن از چوب بود.

در شمال «فرایبورك» شهر «بادن بادن» قرار دارد كه زیباترین نقطه آلمان است . در ابتدا فقط مردمی به دیدن این شهر می رفتند كه می خواستند بیماریهای خود را با آبهای معدنی مخصوص آن كه از چشمه های آب گرم بیرون می اید و دارای كلرور«رادیواكتیو» است معالجه نمایند . رومیان در زمانی كه دامنه امپراطوریشان تا این ناحیه امتداد داشت غالباً به این چشمه ها می رفتند و در آغاز این قرن بادن بادن محل استراحت خانواده سلطنتی و ثروتمندان بود . امروزه بادن بادن با پارك ها و بلوارهای زیبا و مجلل آن یكی از گردشگاهای مهم جنگل سیاه است.

  شناخت روحیات ملل – كامران توسلی

دوشنبه بیستم مهر 1388

تاریخ ارسال