تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

ژرمن های جنگجو و دیوار لایمزگرمانیکوس

ژرمن های آلمان مردمی جنگجو و بسیار خشن بودند آنها مردمی قد بلند دارای چشمانی آبی و موی بور و بلند بودند که روی شانهه ایشان می ریخت . پوست حیوانات را به تن می کردند و کله گرگ را بر روی کلاه خودهای خود می گذاشتند . جنگهای دائمی مانع ساختن ده بود در محوطه های باز جنگل کلبه هایی می ساختند و گله های گاو را در همان تزدیکی به چرا رها می کردند خانواده ها و قبایل ژرمن پیوسته با جنگ و ستیز بود.

امپراطوری روم مدتها بر ژرمن ها سلطه یافت ، این طوایف وحشی را ه و رسم رومیان را آموختند و ژرمن ها اجازه یاقتند در ارتش روم خدمت کنند . بعضی به مقام افسری رسیدند و در دستگاه حکومت به مشاغل مهم دست یافتند. رومیها خود مایل نبودند در ارتش خدمت کنند و از زندگی در اردوگاه بیزار بودند آنها ترجیح می دادند که در شهرها بمانند و از لذات زندگی بهره مند شوند . «هرمن» از روسای جوان ژرمن برای اولین بار پیروزی بزرگی بر رومیان بدست آورد . او که قبلاً فرمانده یک بخش ارتش روم بود ، با روسای طوایف تبانی کرد و در سال 9 میلادی لژیونرهای رومی تحت فرماندهی «واروس » را به دام انداخت و همه آنها را قتل و عام کرد واروس در میدان جنگ خود را روی شمشیر انداخت و خود کشی کرد و جان سپرد . امپراطور روم که از این شکست و از بین رن ارتش به وحشت افتاده بود مرز امپراطوری را تا رود راین عقب کشید . سپس دیوار «لایمزگرمانیکوس» که پس از دیوار چین بزرگترین دیوار مرزی محسوب می شد ساخته شد . طول این دیوار حدود 600 کیلومتر بود اما سر انجام این دیوار شکسته شد و طوایف ژرمن یعنی « فرانک ها ، آله مان ها ، گوت ها و واندالها» به سوی خاک روم سرازیر شدند.

در آغاز قرن پنجم میلادی آتیلا پادشاه «هون ها» در اروپای غربی ظهور کرد او به ناحیه راین و«گل» حمله کرد و بر بعضی از طوایف ژرمن قلبه کرد و لی پیروزی او دیری نپائید زیرا رومیان و ژرمن ها دوش به دوش هم با او جنگیدند و او و سواران او را به سوی آنسوی رود راین عقب نشاندند . در سال 452 میلادی آتیلا به سوی روم حرکت کرد پاپ او را ملاقات و به او اخطار کرد که پیشتر نرود . آتیلا پذیرفت و عقب نشینی کرد ولی یک سال بعد مرد و امپراطوری هون ها متلاشی شد.

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی

 

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی

یکشنبه نوزدهم مهر 1388

تاریخ ارسال