تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

جغرافیا و خصوصیات کشور آلمان

از شمال با دریای بالتیک و دانمارک و دریای شمال ارتباط دارد از مشرق با لهستان چکسلواکی ، اتریش و از جنوب با سوئیس و از غرب با فرانسه و از شمال غرب با بلژیک و هلند . سواحل دریای شمال عکس دریای بالتیک است . دریای شمال در فصل زمستان طوفانی و روی سواحل پست و گلی طغیان می کند . مه غلیظ خطر بزرگی برای دریا نوردی است . درجه حرارت در زمستان بندرت از صفر پایین تر می رود بنابراین هرگز در نتیجه یخبندان مسدود نمی شود . سواحل بالتیک صاف پوشیده از شن و ماسه است . تنها بوسیله دو کانال «کت گات» و «اسکاگراک» به دریای شمال مربوط می شود . از اینرو دارای جزر و مد نیست و شوری آن به دلیل ریختن آب رودخانه یک سوم دریای شمال است . در زمستان سرمای شدیدی که از اسکاندیناوی می آید بر آن حاکم است .

چند رودخانه بزرگ در آلمان جریان دارند . «راین» که سرچشمه اش از سوئیس است و پیش از ورود به دریا از هلند عبور می کند در بیش از 2000 سال همواره در کنار تاریخ آلمان از قلل آلپ در سوئیس تا جلگه های پست در هلند همراه بوده است . رود دانوب از جنگلهای سیاه در جنوب آلمان سرچشمه می گیرد و به طرف اروپای شرقی می رود . رود «اودر» نیز در بخش شرقی آلمان به دریای بالتیک می ریزد. مردم آلمان حتی در قرون وسطی کانال هایی بین رودخانه می سازند و برای حمل و نقل از رودخانه ها استفاده می کرده اند. در قرن چهاردهم بهترین شمشیرهای دنیا در شهر «زولینگن» ساخته می شد و امروزه در کارخانجات این شهر از فولاد کارد و چنگال ظریف می سازند . وسعت آلمان بیبش از یک چهارم ایران است.آلمانها مردمی صرفه جو و ساعی هستند در آلمان صرف نظر از شهرهای بزرگ و کارخانه های عظیم و جدید دهکده هایی یافت می شود که دارای سنگفرش و خانه های چوبی هستند بسیاری از این دهات در دوره قرون وسطی شهر بوده و هنوز حصارها و خندقهای آنها باقی است در این اجتماعات کوچک دهاتیها غالباً با لباس محلی خود در کلیسا حاضر می شوند . آلمان با این دهات و رودخانه های پر پیچ و خم و ملایم و کلیساههای کهنسال یکی از جالبترین و دیدنی ترین کشورهای اروپاست .

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی

یکشنبه نوزدهم مهر 1388

تاریخ ارسال