تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

سلطنت و سوسیالیزم در سوئد

چون در نر برخی از مردم سلطنت با سوسیالیزم دو امر متضاد ی نماید ، ممكن است از جمع آنها در یك كشور متعجب شود شاید چنین تصور شود كه یك كشور سلطنتی نمی تواند دمكراتیك باشد . عده زیادی نیز نمی دانند كه دمكراسی و سویالیزم ممكن است در كنار یكدیگر وجود داشته باشد . زیرا متوجه آزادی فردی نیست و این متوجه رفاه مردم است و اگر دولت وظایف بیشتری در قبال مردم داشته باشد به اختیارات بیشتری نیازمند است و در نتیجه مردم نمی توانند از ازادی زیادی برخوردار باشند. از سال 1920 تاكنون حزب سوسیال دمكرات بزرگترین حزب سیاسی سوئد بوده و بیشتر اوقات كابینه را تشكیل داده اعضای این حزب برای عملی ساختن یكی از مواد مهم برنامه خود كه تأسیس جمهوری بوده است فرصت بسیار داشته اند اما چون مردم سوئد شاه خود را دوست می دارند و می دانند كه با القای سلطنت از آزادی های بیشتری برخوردار نخواهند شد استقرار جمهوری همچنان بر روی كاغذ مانده است.

سوئدیها به اقدامات ناگهانی یا افراطی كه راه بازگشت را برویشان ببندد مبادرت نخواهند كرد سوئدیها طبعاً خونسرد و تا حدی كندرو هستند به عكس شدت عملشان در خارج، تا قرن هیجدهم در تاریخ معاصر هیچگاه به انقلابات شدید داخلی دست نزده اند گو اینكه در برابر فرمانروایان بد گردنكشی كرده اند و نیز تاریخشان هرگز با ایذاهای مذهبی لكه دار نشده است . سوئدیها ملتی بردبارند و بهمین جهت از اقدامات شدید در داخل كشور بیزارند . جنگهای مذهبی آنان نیز در خارج روی داده است . در سیاست نیز همواره جانب احتیاط را رعایت می كنند.یكی از استعدادهای سوئدیها قابلیت آنهاست در ممزوج ساختن فرهنگهای مختلف و تبدیل آن به یك فرهنگ متجانس و موافق با ذوق خودشان.

شاه و تشریفات سلطنتی بزرگترین نشانه های گذشته درخشان و پر افتخار سوئدند. سوئدیها به این گذشته افتخار می كنند و در حفظ سنن و آداب  و آثارباستان خود كوشا هستند با اینحال كمتر ملتی به اندازه سوئدیها در طریق دمكراسی پیش رفته و اشكال نوین هنر و صنعت را در سرزمین خود پرورش داده اند. اگر چه نیاكان به  جنگجوی  خود بسیار می بالند ، در حفظ صلح بسیار متعصب و از لحاظ سیاسی تا حد خودپرستی بیطرند. اما هرگاه ملتی را محتاج مساعدت ببینند به یاریش می شتابند.

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی

 


جمعه هفدهم مهر 1388

تاریخ ارسال