تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

آداب و رفتار سوئدیها

دوست شدن با سوئدیها آسان نیست . درست است كه سوئدیها بسیار مودب و خوشخویند ولی در معاشرت با آنان برای گذشتن از مرحله آشنایی به دوستی زمان درازی لازم است . شاید علت این امر آن باشد كه سوئدیها معمولاً خجول و محتاطند. خیلی بیشتر ازسایر مردم اسكاندیناوی و از میان بردن این مانع قطعاً مدتی طول می كشد . اما همینكه انسان این مانع را از میان بردارد ، هیچ كس را در عالم دوستی صمیمی تر از یك سوئدی نخواهد یافت . فروش كتابهای جدی در سوئد به نسبت 5 برابر آمریكاست.

اتاق خواب سوئدیها طور دیگری آراسته می شود تقریباً اثاث آن قدیمی است و از نیاكان خانواده به میراث رسیده است. در سوئد تقریباً همه چیز را تمیز و مرتب نگه می دارند حتی ویرانه های ابنیه قدیمی نیز دارای بهترین وضع است . در هیچ نقطه ای از سوئد چیزی را مندرس و متروك نمی توان یافت.

در سوئد به دو علت عده وكلای دادگستری خیلی محدود است . یكی اینكه قوانین سوئد چندان ساده و روشن تدوین شده اند كه بیشتر مردم آنها را می فهمند و هیچگاه اختلاف فاحشی بر سر معنی مواد قانونی رخ نمی دهد دیگر آنكه سوئدیان قانون را بسیار محترم می شمارند و كمتر از آن تخطی می كنند كه دعاوی زیادی در دادگستری مطرح نمی شود.

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی


جمعه هفدهم مهر 1388

تاریخ ارسال