تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

خلاقیت سوئدیها و ایوار كریگور

سوئدیان بسیار خلاق هستند  آن شخص فوق است كه كارخانه كبریت سازی را در سوئد بنا نهاد .او در سال 1932 ورشكست و خود كشی كرد و با مرگ او هزاران نفر به بدبختی دچار شدند او موفق شده بود انحصار جهانی كبریت را بدست آورد. فعالیت خود را با یك كارخانه كوچك در سال 1844 آغاز كرد . آقای «لوئد ستروم »مخترع كبریت بی خطر با او همكاری می كرد . قوطی كبریت كه او طراحی كرد هنوز مبنای صنعت كبریت سازی در سراسر جهان است .

 بیشتر نیروی برق آبی كه در سوئد به كار می رود از آبشارهای «ترلهاتن» و «كانال گوتا» در شمال شرقی گوتنبرگ تأمین می شود. در سوئد مركزی دریاچه های بزرگ و نقاط صنعتی متعددی وجود دارد . علت پیشرفت نمودن صنایع در این ناحیه وجود نیروی آب و زغال چوب برای ذوب آهن و تهیه فولاد است . كه سوئد در ساختن آن شهرتی بسزا دارد.

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی

دوشنبه سیزدهم مهر 1388

تاریخ ارسال