تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

گورستان كیویك ، دژ كالمار ، جزیره بلاكولا

gardeshgari

نزدیك ده كیویك ، گورستانی است متعلق به عصر مفرغ كه گورهای آن مربوط به 1800 تا 500 پیش از میلاد هستند این مزارها دارای تخته سنگ های عظیمی هستند كه با نهایت نظم و دقت نهاده شده اند و نشان می دهد كه كار تمیز و مرتب از ابداعات فعلی سوئدیها یا عموزادگان آلمانی آنان نیست در هر سنگ قبر راهروی تعبیه شده است كه به مدفن منتهی می شود.

«دژ كالمار» از شگفت انگیز ترین ابنیه سوئد است و كلید و قفل كشور نامیده می شود . مهاجمان آنرا بیست و سه بار محاصره كردنده اند ولی نتوانستند آنرا تسخیر كند اتاق های فراوان آنان چندین مایل مربع را فرا گرفته اند ، در فصل تابستان در آن نوعی گل می روید كه ویژه همین دژ است و نام آن گل خون مردان است زیر می گویند فقط در جایی می تواند رشد كند كه از خون انسان سیراب شده باشد.

جزیره «بلاكولا » در كالمار ساوند كه در قرون وسطی ظاهرا جایگاه جادگرانی بوده است كه برای فرمان گرفتن از شیطان جع می شدند و كودكانی با خود می آوردند كه باید وقف ابلیس شوند . از 1668 تا 1673 مبارزه شدیدی علیه جادوگران آغاز شد و تمام آنان از زن ومرد اعدام شدند . گرچه قضات محكمه به جادوگران تكلیف كردند كه اظهارات خود را درباره مجالس عشرت وحشیانه ای كه در بلاكولا برپای كرده اند با این اظهار كه بیشتر آنها جنبه خیالی داشته تعدیل كند و در نتیجه مجازات خود را سبك سازند ، آنان با لجاجت بسیار گفته های خود و شركت در در این مجالس را تأئید كردند.

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی


یکشنبه دوازدهم مهر 1388

تاریخ ارسال