تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

تاریخ سوئد

سوئد شاید به جهت این كه مردم آن از شركت در جنگهای گذشته خسته شده اند اكنون صدو سی سال است كه در صلح و آرامش بسر می برند و بهمین جهت كشور ثروتمندی است و سوئد همچنین كهن ترین واحد سیاسی اروپاست. پادشاهی سوئد در سال 600 پیش از میلاد تشكیل شد . در آن سال پادشاه سوئدیان كه بر مشرق و شمال دریاچه های بزرگ فرمان می راند پادشاه «گت ها » را كه بر جنوب آن كشور تسلط داشت پس از جنگ شدید مغلوب ساخت . در گذشته های دور گت ها بیش از سوئدیها ماجراجو بودند . هزارو ششصد سال پیش وقتی سوئدیها به سرزمین خود اكتفا كرده بودند گت ها اراضی وسیعی را كه رم نیز جزو آنها بود به تصرف در آورده بودند . امروزه گت ها و سوئدیها یك ملت هستند و فرقی میانشان نیست ، تنها یك تفاوت واژه ای سرزمین آنها را مشخص می سازد و آن اینكه جنوب كشور غالباً‌ «گتلاند» (سرزمین گت ها) و شمال «سوالاند » نامیده می شود.

اراضی شمال سوالاند كه سه پنجم خاك كشور سوئد را فرا می گیرد ، «نرلاند » نامیده می شود . نرلاند اكنون بیش از یك میلیون جمعیت دارد ، اما تا صد سال پیش هنگامی كه چوب و سنگ آهن و نیروی آبشار برای برق طبیعی اهمیت یافت ، صرف نظر از چند هزار تن از طوایف بدوی لاپ و فین تقریباً‌ بدون سكنه بود سپس عده ای از جوانان سوئی به آن دیار رفتند.لاپ ها و فین ها تنها مردمی هستند كه نژادشان با مردم سوئد متفاوت است . بین جنگ های داخلی و جنگ جهانی اول بیش از یك میلیون سوئدی به آمریكا مهاجرت كردند و بیشتر آنها در ناحیه «میدل وست » سكنی گزیدند.

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی


یکشنبه دوازدهم مهر 1388

تاریخ ارسال