تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

اشغال ژاپن توسط متفقین

در اوت 1945 « ژنرال دوگلاس مك آرتور» در فرودگاه ساگامی نزدیك توكیو پیاده شد تا بنام متفقین زمام نظارت بر امور كشور شكست یافته را در دست گیرد . این آغاز اشغال ژاپن بوسیله متفقین بود.

هنگامیكه آمریكائیان می خواستند در ژاپن پیاده شوند ژاپنیان بسیار هراسناك شده بودند این ارتش فاتح چه خواهد كرد ؟ زنان و كودكانشان را به سوی تپه های فرستادند ، درهای خانه های بمباران شده را تخته كوبی كردند و پشت آنها پنهان شدند. انان كه جایی برای رفتن نداشتند پشت به آنها ایستادند و آمریكائیان با جیپ های خود برای نخستین بار از جاده ها گذشتند.

در آوریل 1951 جمعیت كثیری از افراد مختلف برای وداع با ژنرال مك ارتور گرد آمدند و با اندوه دور شدن او را نگریستند . مدت ها ملل متفق  طرحهای پیشنهاد شده ای را برای بستن پیمان صلح با ژاپن مطالعه می كردند در سپتامبر 1951 نمایندگانی از نیروهای متفق برای امضای پیمان در سانفراسیسكو با نكایندگان ژاپن انجمن كردند . نوع این پیمان تازگی داشت چونكه انرا برای تلافی و انتقام ننوشته بودند بلكه به منظور باز آوردن ژاپن به جامعه ملل تنظیم شده بود . هیچگونه جبران و غرامتی درخواست نشد . پیمان را 48 كشور متفق و یوسیدا نخست وزیر ژاپن امضاء كردندئ . این پیمان به وضع جنگ خاتمه داد و حاكمیت كامل را به مردم ژاپن بازگرداند .

شناخت روحیات ملل – کامران توسلی


پنجشنبه نهم مهر 1388

تاریخ ارسال