تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

آنچه كه باید در برخورد با گردشگر ایتالیایی دانست

افراد ایتالیائی آتشین مزاج ،شوخ طبع و اهل تفریح و خوشگذرانی هستند . قدرت انتقاد و سركشی شدید دارند كه پایه هان آتشی بودن و حرارت درونی آنهاست . اعتصابات متعدد سالیانه در ایتالیا موید این نظر می باشد.

فرد ایتالیائی از مقررات و تشریفات گریزان است و در زندگی پیرو مساعدت ، همكاری  حتی در زمینه های خلاف قانون می باشد. به شكم اهمیت خاص می دهد ، از برنامه های طولانی گریزان است و روح فرمانبرداری و اطاعت در او وجود ندارد . در مقابل مشكلات بسیار پر جنب و جوش و آتشی است ولی بهمان نسبت نیز سریعاً آرام و خاموش می گردد . اهل استقامت و بردباری نیست و از نظر وی لحظه و زمان فعلی اهمیت بیشتری دارد . شوخ مزاج و همراه است ولی هر آن احتمال دارد كه دوستی را فراموش نموده و حتی تبدیل به دشمن سخت شود بهمان نسبت كه امكان دارد مجدداً دوست و رفیق بسیار صمیمی گردد.

فرد ایتالیائی اصولاً قابل اطمینان و اعتماد نیست لذا همیشه نسبت به دیگران بعلت وجود این خصیصه حالت دفاعی و احتیاط دارد . بطور كلی اجرای برنامه های بازدید جهانگرد ایتالیائی مشكلتر از سایر ملل است و راهنمای جهانگردی باید مدام مترصد فعالیت او باشد و توجه بیشتری مبذول نماید زیرا فرد ایتالیائی استعداد خاص در تشویق و ترغیب سایرین به اعتصاب و بهم زدن برنامه دارد و این امر از نظر برنامه های بازدید جهانگردی فوق العاده خطرناك است . به هیچ وجه وقت شناس نیستند لذا از تأخیر و تغییر برنامه ها ناراحت می شوند . سریع اعتراض می نماید ولی بهمان سرعت نیز خاموش می گردد .

شناخت روحیات ملل  - كامران توسلی


یکشنبه سوم آبان 1388

تاریخ ارسال