تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

فرانسوی های خوش لباس،خوش اشتها ،خوشگذران

پاریس از جهت زندگی مادی شهرتی بسزا دارد . این شهر مركز تجمل ، مد ، بهترین غذاها و بهترین آرایش است . خوراك ها و شزاب های پاریس در سراسر جهان معروف است . زن پاریسی از لحاظ مد و شیك پوشی و آرایش معروف است . افراد شیك پوش و خوش لباسی در سشراسشر جهان كلاه و لباس فرانسوی خریداری می كنند . فرانسوی بنا بر یك سنت قدیمی در كار خود دقیق است و در هر كار منتهای دقت و مراقبت را بعمل می آورد و در موقع كار صبر و حوصله ای تمام به كار می بندد و جزئیات كار را از نظر می گذراند . خیاط های فرانسوی نه فقط از لحاظ روحی و مد بلكه از لحاظ زیبائی دوخت و حسن انتخاب پارچه شهرت جهانی دارند.

«رودرلابه » مركز جواهر فروشان پاریس است . در این مركز سنگ های قیمتی نایاب و طلا و نقره خرید و فروش می شود . امروزه زرگران و جواهر سازان فرانسوی بیشتر به ساخت زینت آلات و جواهرات مخصوص لباس می پردازند.صنایع عطر سازی جنوب فرانسه كرم و اسانس ازم را برای تهیه صابون و پودر و عطر و سایر لوازم آرایش بانوان شیك پوش و مد پرست آماده می سازند.

مسلماٌ در هیچ نقطه جهان غذا به خوبی فرانسه تهیه نمی شود . رستورانهای پاریس از لحاظ خوبی و تنوع غذا شهرت عالمگیر دارند . بسیاری از خوراك های خوب اروپائی را فرانسویان به مردم آموختند و هم اكنون عده ای از آشپزهای فرانسوی در بسیاری از رستورانها و هتلهای درجه اول جهان مشغول كارند.

همه ساله هزاران هزار مسافر و جهانگرد به فرانسه وارد می شوند . اكثر این عده معتقدند كه فرانسه كشوری است كه زندگی در آن قرین نشاط و آسایش و آرامش است . فرانسویان مانند اغلب ملتهای لاتین ، علی رغم سختی ها و صدمات كه در دو جنگ گذشته متحمل گردیدند ، مردمی بشاش و خندان و پر جوش و خوشگذران هستند . فن خوب زیستن را به خوبی می دانند كه چگونه باید عظمت دنیای گذشته افتخار آمیز را با وسایل راحتی و آسایش امروزی در برابر هم قرار دهند . هیچ ملتی در جهان از این لحاظ به پای فرانسه نمی رسد.

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی


شنبه دوم آبان 1388

تاریخ ارسال