تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

اخلاق و منش فرانسوی

یكی از بارزترین خصوصیات ملت فرانسه ، وطن پرستی و دلبستگی فوق العاده  قوی به سرزمین آبا و اجدادی است . مردان فرانسوی كاری و صرفه جو هستند و نسبت به افراد خانواده خود صمیمی و وفادارند . مرد فرانسوی سخت كوش و پركار است . و اگر روستائی و برزگر است كلیه افراد خانواده با او همكاری می كنند و هدفش بدست آوردن پول است تا بتواند رفاه و امنیت خانواده خود را تأین كند . هر كه بیشتر كار كند مرفه تر و آسوده خاطر تر است و توفیق هر كس نتیجه كوششی است كه به عمل می آورد . مرد فرانسوی بدون توجه به موقعیت و وضع اجتماعی خود رئیس خانواده است . اطفال همواره از اولیای خود اطاعت می كنند . حتی تفریحات و بازیها و سرگرمی آنان نیز به وسیله اولیایشان طرح ریزی و فراهم می شود . دانش آوزان در مدرسه با جدیت درس می خوانند . ساعت درس زیاد است و طولانی ، زیرا سطح علومات در فرانسه بالا است و شاید از این لحاظ هیچ كشوری به فرانسه نرسد . در فرانسه بر خلاف بعضی كشورها دیگر آموزگار و معلم توجهی به این مطلب ندارد كه آیا دانش آموز به تحصیل راغب است یا نه و حضور در كلاس را به خوشوقتی تلف می كند یا خیر . وی می كوشد تا محصلین درس بخواند و جوانانی دانشمند شوند . دانشجویان نیز اوقات را به بطالت نمی گذرانند و برای سرگرمی و وقت گذرانی به مدرسه نمی روند بلكه هدفشان آن است كه با رعایت دقیق نظم حداكثر معلومات را فرا گیرند .

فرانسویان در سخنوریو طراحی استادند دوستان ساعتها در كافه های پیاده رو می نشیند و از هر مقوله با هم سخن می گویند و به بحث در اطراف سیاست و كارهای عمده جهانی كه نسبت به آنها فوق العاده هم علاقه مند می باشند می پردازند . فرانسویان به طور كلی مردمی تكرو و فردپرست هستند و بیشتر علاقه دارند كه راجع به خود فكر كنند و برای خود كار كنند و در هر دو مورد نسبت خود را محفوظ بدارند.همین فقدان مسئولیت مشترك است كه غالباً موجب سقوط دولت ها در فرانسه می شود. كارگران فرانسوی لایق و ماهرند و به كار علاقه مندند. باهوش و دارای ابتكار و دائماً افكارشان معطوف به اصلاح و بهبود روشهای كار است و به كاری كه انجام می دهند افتخار می كنند و حداكثر كوشش را به عمل می آورند تا كار به بهترین نحو انجام گیرد.

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی


شنبه دوم آبان 1388

تاریخ ارسال