تبلیغات
گردشگری
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا" به نام خداوند بخشنده مهربان خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد در این لحظه و در تمام لحظات سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده، و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

گردشگری

دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی راهنمایی شما را صمیمانه پذیراییم

بندر بایون، ایالت اورونی،شهر كان از جاذبه های فرانسه

بایون بندر مستحكمی نزدیك خلیج بیسكی در دامنه پیرنه می باشد معروف است كه سر نیزه اولین بار در اینجا اختراع شد و از این شهر نام گرفته است . مردم بایون به زبان باسك سخن می گویند و آن زبانی است كه به هیچ زبان دیگر حتی فرانسوی و اسپانیایی شباهت ندارد .مردمی هستند دوستدار موسیقی و هنوز رقص های عمومی آنان بسیار از رسوم كهن و آداب و عادات و سنن نسلهای گذشته بر جا مانده . كلاه باسك كه اكنون در آمریكا با اندكی تغییر موسوم است مخصوص آنان است و كفش های معروف «اسپاوریی» نیز كه همان كفشی است كه از نوعی برگ شبیه حصیر تهیه می شود اكنون در موقع گردش كنار دریا مورد استفاده واقع می شود و نیز خاص آنان است.

ایالت اورونی: در جنوب فرانسه قرار دارد و مردمش چندان ثروتمند نیستند . شهرها و آبادی های این ناحیه كوچك است . اهالی آن فوق العاده كاری و سخت كوش و بسیار مقتصد می باشند . در عین حال مهمان دوست بوده و نسبت به بیگانگان و تازه واردین از هیچ نوع پذیرایی فروگذار نیستند . سكه اورونی از قوم «آرورنی» كه خود تیره ای از قوم سلت ها می باشند كه بوسیله رهبر شورشیان گل ضد «ژول سزار» به این ناحیه آمدند . این مردم خصوصیات خود را تا حد زیادی حفظ كرده اند و با آنكه قریب دو هزار سال از اوقات آنان در این ناحیه می گذرد هنوز نژادشان خالص باقی مانده است . زبان بخصوص دارند كه فهم آن برای دیگران دشوار است . پاریسی ها آنان را غالباً به هنگام حرف زدن مورد استهزاء قرار می دهند . با این حال اهالی اورونیس نسبت به حفظ رسوم و سنن و عادات خود جدی و كوشا و مصمم می باشند.

شهر كان : منطقه خوشی و تفریحی است . سه شنبه آخر سال مراسم و تشریفات مجلل و باشكوهی مرسوم به جنگ گلها در برابر هزاران سیاح و تماشاگر كه از سراسر جهان به آنجا آمده اند انجام می گیرد . معروفترین تفرجگاه ها «ریویرا» شهر «نیس» است و چنین تصور می شود كه یونانیان در قرن پنجم قبل از میلاد آن را بنا كرده باشند . اگر چه عطر سازی صفت عمده و اشتغال اصلی به شمار می رود منبع عمده درآمد آن سیاحان و مسافران است . در اینجا نیز همه ساله جشن ها و مراسم باشكوه متعددی انجام می گیرد و از آنجمله سه شنبه آخر سال است.

شناخت روحیات ملل – كامران توسلی


پنجشنبه سی ام مهر 1388

تاریخ ارسال